SEKCE KLINICKÉ NEUROIMUNOLOGIE A LIKVOROLOGIE
Novinky Kongresy Úkoly a cíle Historie Statut Členství Výbor sekce Zápisy výboru Organizační struktura Imunologie Biochemie Radiodiagnostika Biostatistika Kontakt Odkazy Sponzoři

SEKCE KLINICKÉ NEUROIMUNOLOGIE A LIKVOROLOGIE

je jednou ze sekcí České neurologické společnosti a zabývá se problematikou neuroimunologie v celé šíři klinických a laboratorních aspektů.

Neuroimunologie je vnímána jako věda zabývající se studiem interakcí mezi imunitním a nervovým systémem v podmínkách fyziologických a patologických.

Sekce sdružuje odborníky se zájmem o definovanou tématiku, zejména neurology, imunology a specialisty z dalších medicínských disciplin. Sekce, která je součástí struktury České neurologické společnosti je zaměřená na klinické a laboratorní aspekty vztahu mezi imunitním a nervovým systémem se nazývá „Sekce klinické neuroimunologie a likvorologie“.

 

ukončení tabulky
hippocampus receprors type 2 for TRAIL

Obrázek vlevo a v záhlaví je grafickou modifikací imunoflorescenčního snímku hipokampu se zvýrazněnými receptory typu 2 pro TRAIL (tumor necrosis factor-related apoptosis-inducing ligand): Neurological disorders: On TRAIL of MS treatments, Nature Rewiews Neuroscience, http://www.nature.com/drugdisc/res_high/articles/nrn1714.html

Graficky stránky navrhl a vytvořil Jan Kremláček